COVID-19 (koroonaviirus)


Head  kliendid ja isiklikud abistajad,

Seoses koroonaviiruse levikuga on teatavasti Eestis välja kuulutatud eriolukord. 13.03.2020 toimunud kiirnõupidamisel Tartu LV STO esindaja Maarika Kurrikoff’iga leppisime kokku,et MTÜ Händikäpp jätkab praegu isikliku abistaja teenuse pakkumist tavapäraselt.Kõik isiklikud abistajad ning kliendid on kohustatud koheselt teavitama lepingupooli, kui 14  päeva jooksul on käidud riskipiirkondades või lähedalt kokku puututud isikutega,kes on riskipiirkondades käinud Terviseameti riskihinnangu järgsetes koroonaviiruse riskipiirkondades: kõrge riskiga piirkonnad: Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan, Lõuna-Korea; keskmise riskiga piirkonnad:  Saksamaa, Prantsusmaa, Tirooli suusakuurordid Austrias, Hispaania, Jaapan, Singapur.

Kui kellelgi  Teist on haigussümptomeid, tuleb sellest koheselt teavitada lepingupooli ja perearsti ning jääda koju. Kui haigussümptomeid ei ole, tuleb  järgida järgmisi soovitusi:(siin  on info mille saatis jagamiseks Tartu LV: Oluline info)

Peske või desinfitseerige tihti käsi.
Aevastades või köhides katke suu ja nina ühekordse salvrätiga (mis tuleb kohe minema visata) või varrukaga, mitte palja käega.
Vältige kontakti inimestega, kellel on välised haigustunnused – näiteks köha või aevastavad inimesed.
Vältige silmade, nina ja suu katsumist, kuna käed puutuvad avalikes kohtades kokku mitmete esemete ja pindadega, mis võivad olla hiljuti viiruste poolt saastatud.
Vältige rahvarohkeid kohti, kuid võimalusel viibige palju värskes õhus. Oluline on säilitada rahu ning võimalikult tavapärane elurütm.
Küsimuste korral võtke palun olenevalt küsimusest kindlasti ühendust minuga (iat@handikapp.ee või 53232667) või oma piirkonna sotsiaaltöötaja või perearstiga.

Olge terved!

Margit Rosental-Tustit

isikliku abistaja teenuse koordinaator/coordinator of personal assistance service
MTÜ/NGO Händikäpp Teguri 26b, Tartu Eesti Vabariik/Republic of Estonia
Tel/Phone: +327348328, +32753232667